Хроника 12. June 2018. / 15:50

Tрагедија во Македонија: Паднал при што повредил уште двајца, и починал

Tрагедија во Македонија: Паднал при што повредил уште двајца, и починал

Трагедија се случила денеска во 11 часот кога при изведување градежни работи, отштрафување на метален столб од далновод над село Добреноец, кичевско кичевчанец паднал и повредил две лица.

На местото на настанот починал 39-годишниот П.Ш. од Охрид, додека со повреди се здобил 59-годишниот Д.Ѓ.од Крива Паланка.

Увидот е во тек.