Хроника 15. јули 2019. / 13:33

Трагедија: Се удави човек во Преспанско Езеро

Трагедија: Се удави човек во Преспанско Езеро

Tрагедија во Преспанско Езеро се случила денеска околу 11 часот, објави Курир.

72- годишно лице со иницијали Ѓ.Д. од Неготино, се удавило во Преспанското Езеро, дознава КУРИР.

Од МВР за КУРИР ја потврдија оваа информација.

Од таму велат дека се уште нема официјална потврда за името на починатото лице.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.