Хроника 27. септември 2020. / 15:43

Трагедија: На клиника донесено дете, починато од струен удар

Трагедија: На клиника донесено дете, починато од струен удар

На 26.09.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од с.Крушопек, скопско, починато од струен удар.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.