Хроника 04. февруари 2019. / 10:47

Тетовец фатен со кокаин

Тетовец фатен со кокаин

Полицијата привела тетовец, кој дилал кокаин на локлните зависници, информираше МВР.

-На 03.02.2019 година во периодот од 13.30 до 15 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на Ј.С.(49) на улица Кавкаска во Тетово. При претресот биле пронајдени  и одземени кокаин, дигитална вага и семки од марихуана. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, велат од МВР.