Хроника 10. јуни 2019. / 22:59

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Тетово – неколку лица повредени

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Тетово – неколку лица повредени

Тешка сообраќајка се случила попладнево на автопатот Скопје-Тетово, а четири лица се повредени, пренесе а1он.

Неколку возила попладнево кај 16 часот се судриле кај селото Буковиќ, а неофицијално две лица се тешко повредени.

Тешко повредените лица биле пренесени на скопските клиники каде вонредно биле повикани доктори да им помогнат.

Детали се очекуваат во утрешниот ден.