Хроника 02. август 2019. / 17:55

Тепале полицајци и на крај завршиле во полициска станица

Тепале полицајци и на крај завршиле во полициска станица

Две лица се приведнеи поради напад на полицајци во Неготино. Како што информира МВР, изутринава во 2,30 часот во Неготино на улицата „Пекарев“ приведени се Н.М. (33) и Ј.Р. (32) од Неготино.

Поради физички напад на полициски службеници при вршење на службени задачи. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.