Хроника 11. October 2018. / 15:15

Тепачка во основно училиште во Скопје: Маж нападнал дете

Тепачка во основно училиште во Скопје: Маж нападнал дете

Вчера околу 16.30 часот било пријавено во полиција дека во дворот на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ на улица „Пушкинова“ во Скопје 51-годишниот А.С. од Скопје физички нападнал 11-годишно момче.

А.С. физички го нападнал и 61-годишниот З.В. од Скопје, кој се обидел да го заштити детето.

Набргу потоа А.С. започнал и тепачка со лицата Д.П.(20), С.Н.(38) и К.Л.(36), сите од Скопје, кои реагирале на физичкиот напад на А.С. врз 11-годишното момче и З.В..

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.