Хроника 02. септември 2019. / 15:25

Таткото го бара: Исчезна гостиварец од село Здуње

Таткото го бара: Исчезна гостиварец од село Здуње

Вчера попладне во полициска станица Гостивар, 70 годишниот З.Ф. од гостиварското село Здуње пријавил дека завчера неговиот син, С.Ф. се оддалечил од домот во непознат правец.

Секторот за внатрешни работи информира дека се работи на пронаоѓање на лицето.