Хроника 18. јуни 2019. / 17:06

Стружанец пцуел полицаец и завршил во полициска станица

Стружанец пцуел полицаец и завршил во полициска станица

Утринава 40 минути по полноќ на ул.„15-ти Корпус“ во Струга, при контрола на патничко возило „Фолкваген Голф“, К.К.(27) од село Радолишта, струшко, агресивно се однесувал и навредувал полициски службеници.

К.К. бил приведен во Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.