Хроника 02. јуни 2020. / 15:44

Со пиштол убиле куче во Ново Лисиче

Со пиштол убиле куче во Ново Лисиче

Три непознати лица синоќа со пиштол застрелале куче скитник.

Според информациите на МВР, вчера околу 23 часот во полиција било пријавено дека околу 22.30 часот на паркинг позади трговски центар во Ново Лисиче, три лица кои биле со автомобил, со истрел од пиштол застрелале куче скитник.

Полициски службеници извршиле увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.