Хроника 10. јануари 2019. / 14:51

Скопјанка нападната од куче скитник

Скопјанка нападната од куче скитник

34-годишна скопјанка била касната од куче скитник во Кисела Вода. Како што информира МВР, изутринава во 9:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, С.З.(34) од Скопје пријавила дека на улица Михаил Чаков била касната од куче скитник во пределот на левата натколеница.