Хроника 09. август 2018. / 13:59

Скопјанец заработи кривична, вербално и физички нападнал полициски службеници

Скопјанец заработи кривична, вербално и физички нападнал полициски службеници

МВР поднесе крвична пријава против 31 годишен скопјанец, од село Глумово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Пријавениот најпрвин вербално омаловажувал полициски службеници, а потоа, како што информираат од МВР, извршил и физички напад врз полицискиот службеник кој го легитимирал.

извор:Makfax