Хроника 12. јуни 2019. / 17:14

Скопјанец во шок: Добил порака дека син му е грабнат

Скопјанец во шок: Добил порака дека син му е грабнат

Скопјанец (48) синоќа добил порака од непознат телефонски број дека неговиот 14-годишен син бил грабнат.

Случајот, како што соопшти полицијата, го пријавил во СВР околу 20 часот.

Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник.

Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.