Хроника 30. март 2019. / 18:08

Скопјанец пронашол мртов маж

Скопјанец пронашол мртов маж

Скопјанец пронашол мртов маж во стан во Скопје, информира полицијата. Според информации на МВР, вчера во 13:56 часот во СВР Скопје, Д.Б. пријавил дека во стан на ул. „Никола Киров Мајски“ во Скопје го пронашол починат без траги на насилство 44-годишниот З.С., кој живеел сам во станот на неговата сестра. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.