Хроника 02. јануари 2021. / 15:51

Скопјанец пронајден починат – познат неговиот идентитет

Скопјанец пронајден починат – познат неговиот идентитет

На 01.01.2021 во 16:15 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје на местото викано „Празна торба“, над Црн Врв, бил пронајден починат У.Ф.(45), за кого претходниот ден неговата сопруга пријавила дека се оддалечил од дома.

Во близина бил пронајден и неговиот патнички автомобил „лада нива“, со скопски регистарски ознаки.

Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.