Хроника 03. јули 2019. / 11:02

Скопјанец пренесен на Клиника – се здобил со тешки повреди во трговски

Скопјанец пренесен на Клиника – се здобил со тешки повреди во трговски

Во СВР Скопје вчера во 11 часот, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од с.Св.Петка, скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект.

Се работи на расчистување на случајот.