Хроника 16. јули 2019. / 16:19

Скопјанец паднал во автобус и тешко се повредил

Скопјанец паднал во автобус и тешко се повредил

На крстосница од улиците „Христо Татарчев“ и „Народни Херои“ во Скопје, вчера во 13.03 часот при движење на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.К.(56) од Скопје, во автобусот паднал и со тешки телесни повреди се здобил патникот Т.К. (54) од Скопје.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.