Хроника 01. јуни 2020. / 15:34

Скопјанец избоден во стомак во угостителски објект на „Џон Кенеди“

Скопјанец избоден во стомак во угостителски објект на „Џон Кенеди“

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ вчера било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил донесен Е.Ј.(31) од Скопје, информираат од МВР.

Дежурниот доктор констатирал дека повредениот се здобил со пет убодни рани во пределот на стомакот. Според добиените информации, Е.Ј. бил повреден во угостителски објект на ул. „Џон Кенеди“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – велат од МВР.