Хроника 26. септември 2020. / 12:00

Скопјанец баран за издржување на затворска казна приведен на ГП Табановце

Скопјанец баран за издржување на затворска казна приведен на ГП Табановце

Триесет и двегодишен жител на Скопје баран за издржување затворска казна вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце.

– На 25.09.2020 во 06.30 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Џ.Ф.(32) од Скопје, затоа што при контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата за издржување казна затвор, за сторено кривично дело по член 202 став 1 од Кривичниот законик, информираат од Министерството за внатрешни работи.