Хроника 18. февруари 2020. / 17:48

Силувано малолетно девојче во Скопје

Силувано малолетно девојче во Скопје

Во Полициската станица Драчево, вчера околу во 15 часот, жена од Скопје пријавила дека на крајот на месец јануари 2020 година, над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба, информира МВР.

Обљубата, според зборовите на мајката, е извршена од нејзин познаник на возраст од околу 21 година.

Се работи на расчистување на случајот, наведуваат од МВР.