Хроника 02. ноември 2019. / 17:09

Шестнаесетгодишно момче било претепано во скопско средно училиште

Шестнаесетгодишно момче било претепано во скопско средно училиште

Шестнаесетгодишно момче било физички нападнато во скопско средно училиште од страна на две лица. Настанот се случил на булеварот „Трета Македонска Бригада“, а случајот во полицијата го пријавил таткото на нападнатиот тинејџер.

Од МВР информираат дека работат на расчистување на случајот.