Хроника 02. ноември 2019. / 18:40

Се судриле на Партизанска и на крај се затепале

Се судриле на Партизанска и на крај се затепале

На 01.11.2019 во 23.20 часот било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ пред спортска обложувалница по претходна меѓусебна расправија околу сообраќајна незгода бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.В.(40) и М.Ш.(29), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.6 и чл.11 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.