Хроника 09. април 2019. / 13:15

Се самоуби синот на поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев

Се самоуби синот на поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев

23-годишниот син на екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, Александар Захариев се обесил ноќеска во викендица во Делчево, дознава Слободен печат од извори во истрагата.

Се чека официјална потврда од Јавното обвинителство.