Хроника 16. мај 2019. / 18:05

Се испотепале во дискотека во Тетово

Се испотепале во дискотека во Тетово

СВР Тетово поднесен кривична пријава против М.М.(18) и Б.Ѓ.(17), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

На 07.04.2019 година во дискотека во Тетово пријавените физички го нападнале прво Ј.И.(23) а потоа и Ѓ.Ј.(23) кој се обидувал да ги спречи пријавените во физичкиот напад.