Хроника 06. февруари 2020. / 13:40

Се испотепале во автобус на ЈСП поради нерасчистени имотно – правни односи

Се испотепале во автобус на ЈСП поради нерасчистени имотно – правни односи

На 04.02.2020 во 21.50 часот во СВР Скопје, Н.С.(23) од с.Идризово, скопско, пријавил дека околу 17.30 часот во автобус бр.53, кој сообраќал на релација Скопје – с.Катланово.

Поради нерасчистени имотно – правни односи, бил физички нападнат од М.М. од с.Катланово, скопско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.