Хроника 27. февруари 2020. / 15:30

Се испотепале наставник и ученик во скопско училиште

Се испотепале наставник и ученик во скопско училиште

На 25.02.2020 во 19:00 часот во СВР Скопје, Х.Ф.(43) од Скопје пријавил дека околу 16:20 часот во училиште на ул.„Фуштанска“ во Скопје по претходна расправија дошло до физичка пресметка помеѓу неговиот 15-годишен син и Н.М. наставник во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.