Хроника 25. ноември 2020. / 12:55

Санкционирани 597 лица за неносење маска

Санкционирани 597 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 597 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи со апел до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.