Хроника 10. февруари 2021. / 10:36

Санкционирани 425 лица за неносење маска 

Санкционирани 425 лица за неносење маска 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 425 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со КОВИД-19.