Хроника 30. јануари 2019. / 15:29

Развојништво во прилепска кладилница

Развојништво во прилепска кладилница

Непознат сторител извршил разбојништво во обложувалница на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп и од касата одзел пари од дневниот промет, информираат од СВР Битола.

На 29.01.2019 година околу 21.22 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека е извршено разбојништвото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, велат од СВР Битола.