Хроника 14. мај 2020. / 13:25

Работник паднал од објект во изградба: Со тешки повреди пренесен во болница

Работник паднал од објект во изградба: Со тешки повреди пренесен во болница

Со тешки телесни повреди вчера околу 11.30 часот се здобил градежниот работник Д.К.(35) од Кичево.

Тој паднал од објект во изградба на улицата „Мара Угринова Гина“ во Кичево и бил префрлен во Ургентниот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека бил извршен увид.