Хроника 10. август 2019. / 19:59

Пронајден 32-годишен мртов маж во куќа во Битола

Пронајден 32-годишен мртов маж во куќа во Битола

Пронајден мртов 32-годишен маж во семејна куќа во Битола. Според информациите на МВР, во 19,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на улица„Матија Губец“ Н.С. го пронашол починат С.Ѓ.(32),без траги на насилство.

Од екипа на итна медицинска помош констатирана е смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.