Хроника 22. октомври 2020. / 22:45

Пронајдена дрога при претрес во Чегране: Приведени две лица

Пронајдена дрога при претрес во Чегране: Приведени две лица

Полициски службеници од СВР Тетово денеска извршија претрес во дом и помошни простории кај А.Б. (32) од с. Чегране и притоа пронајдена е прашкаста материја, дигитална вага и нож.

Лишени од слобода се А.Б. и З.Б. и приведени во ПС Гостивар за натамошна постапка, информира МВР.