Хроника 29. јули 2019. / 18:45

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Според информациите на полицијата, вчера во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Бојмија“ во стан било пронајден починат 47-годишниот С.Б.

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.