Хроника 10. ноември 2019. / 21:55

Приведени две девојки во угостителски објект во Гостивар

Приведени две девојки во угостителски објект во Гостивар

Во полициска контрола на гостиварското подрачје ноќеска, биле приведени две странски државјакни. МВР информира дека во 1 часот после полноќ, полициски службеници од Полициското одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, во атарот на село Дебреше, гостиварско.

При контролата било утврдено дека две странски државјанки на возраст од 27 години, М.Б. од Косово и А.К. од Албанија го злоупотребиле туристичкиот престој во земјава.

Девојките во локалот биле ангажирани како танчерки.

Тие биле приведени во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.