Хроника 26. октомври 2020. / 15:54

Приведени четири лица од Албанија, немале регуларен престој во државава

Приведени четири лица од Албанија, немале регуларен престој во државава

На 25.10.2020 околу 19:20 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода:Е.З.(24),Е.О.(19),Л.С.(22) и Ф.З.(19), четворицата од Република Албанија, кои непријавено престојувале во државата.

Тие се задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.