Хроника 17. јуни 2020. / 16:52

Приведен тројца тетовци со кокаин во возилото

Приведен тројца тетовци со кокаин во возилото

На 16.06.2020 околу 23,30 часот, на паркинг на улицата „29 Ноември“ во Тетово, во возило „фолксфаген поло“ со тетовски регистарски ознаки, затекнати биле и лишени од слобода Д.А.(31) од Тетово и А.Џ.(41) и Ш.Т.(43) од тетовско Церово.

При нивен и преглед на возилото било пронајдено одредено количество кокаин.

Тројцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.