Хроника 25. јануари 2021. / 18:06

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата приведе 38-годишен маж од Скопје кој бил баран со потерница.

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка -Отсек за потрага денеска во Скопје во 15:20 часот постапувајќи по распишана потерница од Основен суд -Скопје 1, го привеле А.Б. (38) од Скопје за издржување казна затвор од една година и два месеца во врска со чл.236 ст.1 од КЗ на РСМ, информира МВР.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.