Хроника 06. декември 2020. / 11:34

Приведен кумановец кој нападнал полицаец

Приведен кумановец кој нападнал полицаец

Во СВР Куманово завчера во 23.30 часот, бил приведен В.С.(43) од Куманово, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства.

По документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.