Хроника 22. јануари 2021. / 17:26

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, денеска во 15:30 часот го приведоа А.С.(33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци.

Како што информира МВР, лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.