Хроника 24. февруари 2021. / 21:05

Прилепчани сакале да ја напуштат Македонија со лажни ПЦР тестови

Прилепчани сакале да ја напуштат Македонија со лажни ПЦР тестови

Вчера вo 12:20 часот, на Граничен премин „Деве Баир“, на излез од Република Македонија, И.Б.(50) и Ф.Т.(35), двајцата од Прилеп, приложиле негативни ПЦР тестови, а по извршени проверки било утврдено дека тестовите не се издадени од соодветната лабораторија.

Од МВР информираат дека истите се одземени за понатамошна постапка.