Хроника 01. ноември 2019. / 09:54

Претепан доктор во болница

Претепан доктор во болница

На 31.10.2019 во 09.45 ч.. Ј.К. (38) пријавил дека на 30.10.2019 околу 22.30 часот во Градска болница-Прилеп на ортопедско одделение.

Каде работи, бил физички нападнат од Т.К. (59) од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.