Хроника 16. мај 2018. / 11:02

Прегазена жена на Бит Пазар – возачот веднаш избегал од местото на настанот

Прегазена жена на Бит Пазар – возачот веднаш избегал од местото на настанот

Вчера во 13:26 часот од Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ е пријавено дека кај нив била донесена 63-годишната В.К. од село Кучевиште, скопско, со нанесена тешка телесна повреда од сообраќајна незгода на Бит Пазар

Како што соопштуваат од полиција, жената била удрена од мотор управуван од непознато лице, кое го напуштило местото на настанот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.