Хроника 04. август 2019. / 17:19

Пожар избувна во стан во Скопје

Пожар избувна во стан во Скопје

Во СВР Скопје ноќеска во 3.50 часот било пријавено дека на улицата „Букурешка“ настанал пожар во стан сопственост на Ѓ.З. (63).

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а увид ќе се врши.