Хроника 10. ноември 2020. / 17:49

Повреден албански државјанин додека изведувал градежни работи во гостиварски

Повреден албански државјанин додека изведувал градежни работи во гостиварски

На 09.11.2020 во 14:50 часот во СВР Тетово било пријавено дека, додека изведувал градежни работи во помошна просторија во гостиварски Равен, сопственост на Ш.А.(55) од ова село, С.Г.(36) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.