Хроника 14. септември 2018. / 15:05

Повеќе велосипеди се украдени од продавница за спортска опрема

Повеќе велосипеди се украдени од продавница за спортска опрема
Beautiful view of bicycles in center of Amsterdam

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за спортска опрема на улица „Дебарца” во Скопје.

Како што соопшти полицијата, сторителот го искршил стаклото на влезната врата, влегол внатре и одзел повеќе велосипеди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.