Хроника 09. март 2020. / 12:25

Поради штрајк: Прекинат сообраќајот на патот Прилеп-Градско

Поради штрајк: Прекинат сообраќајот на патот Прилеп-Градско

Во прекин е сообраќајот на патот Прилеп – Градско  кај бензинската пумпа.

Прекинот на сообраќајот почна во 11.15 часот и е поради штрајк, соопшти Автомотосојузот на Македонија.