Хроника 19. април 2019. / 15:44

Полицијата во потрага – исчезна 86-годишен маж од Скопје

Полицијата во потрага – исчезна 86-годишен маж од Скопје

Во текот на вчерашниот дом скопјанка пријавила дека исчезнал нејзиниот татко.

Имено од МВР велат дека вчера во 16.00 часот во Полициската станица Карпош,57- годишната В.Т од Скопје пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот татко 86- годишниот А.Т.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.