Хроника 04. декември 2020. / 10:35

Полицијата казнува наголемо за неносење маски

Полицијата казнува наголемо за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 625 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.