Хроника 12. јули 2018. / 10:20

Поголема група нападнала 35 годишен скопјанец на ул.Павел Шатев

Поголема група нападнала 35 годишен скопјанец на ул.Павел Шатев
Machete attack on Wright Street, Small Heath, Birmingham

На 11.07.2018 година во 02,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.М.(35) пријавил дека истиот ден околу 01,30 часот на улицата “Павел Шатев“ бил физички нападнат од страна на поголема група на лица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот