Хроника 01. ноември 2020. / 19:00

Починато бебе донесено во болницата во Кичево

Починато бебе донесено во болницата во Кичево

Вчера изутрина во Полициската станица Кичево било пријавено дека во Јавна здравствена установа Кичево било донесено бебе од страна на мајката А.К.(22) од село Лешница, за укажување на лекарска помош, при што кај бебето била констатирана смрт без видливи траги на насилство.

Увид извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Кичево.

По наредба на јавен обвинител врз телото ќе биде извршена обдукција